O klubie i o stronce

o nas Cześć ! Klub Rytmia postanowił w końcu zacząć działać również w internecie, dlatego też powstał ten blog. Znajdziecie tu przede wszystkim wpisy o ciekawych miejscach w Polsce, opisy zabytków wartych uwagi, nieznanych miejsc godnych odwiedzenia itd. Jeśli macie jakieś pytania odnośnie podróży, miejsca do którego się wybieracie, a go nie znacie, to napiszcie do nas!
Grudzień 2017
P W Ś C P S N
« mar    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
  • Home Imprezy kulturalne w Pieninach

Imprezy kulturalne w Pieninach

Decydując się na spędzenie wczasów w Pieninach, można być pewnym, że podczas pobytu nie będzie miejsca na nudę. Pogodne dni zachęcają do górskich wypraw lub spokojnych spacerów, natomiast w razie niepogody warto skorzystać z atrakcji, jakie oferują największe spośród lokalnych miejscowości o charakterze turystycznym. Kalendarz imprez kulturalnych i rozrywkowych jest każdego roku wypełniany interesującymi wydarzeniami, dostosowanymi do preferencji dorosłych gości oraz najmłodszych turystów. Pieniny to także miejsce sprzyjające leczeniu sanatoryjnemu wielu chorób, a to za sprawą występujących w regionie wód mineralnych i korzystnego mikroklimatu.

Cieszące się zainteresowaniem turystów koncerty i festiwale są organizowane głównie w sezonie wakacyjnym, kiedy pienińskie kurorty odwiedza największa liczba gości. Życie kulturalne kwitnie jednak również poza okresem letnim, dlatego planując weekendowy wypad warto sprawdzić, czy w Szczawnicy lub Krościenku nie odbywa się interesująca tematycznie impreza. Oprócz wydarzeń muzycznych, miejscowości proponują uczestnictwo w wydarzeniach promujących zdrowy tryb życia – tradycją stał się np. Szczawnicki Bieg Niepodległości.

Rozpoczęcie lata jest ogłaszane hucznie przez otwarcie cyklu imprez kulturalnych w ramach Lata Pienińskiego. Uczestnicy witają nadejście sezonu koncertami muzyki klasycznej, śpiewem oraz doskonałą zabawą podczas Festiwalu Kultur Górskich Łemków, Rusnaków i Górali. To świetna okazja do bliższego poznania tradycji i folkloru okolic, wsłuchania się w charakterystyczną dla regionu muzykę ludową oraz chwili zadumy nad głoszonymi przez rodowitych górali gawędami.

Część spośród wydarzeń odbywających się w Szczawnicy ma miejsce w klimatycznym Dworku Gościnnym. Jest to miejsce odznaczające się architekturą, nawiązującą do budownictwa minionych lat. W Sali Teatralnej wystawiane są spektakle spotykające się z dużym zainteresowaniem mieszkańców oraz gości przebywających w regionie. Na terenie dworku funkcjonuje także kameralny Jazz Bar, w którym fani tego gatunku muzycznego mogą odpocząć przy ulubionych dźwiękach.

W Pieninach działa rozbudowana baza noclegowa [informacje: noclegi do wynajęcia Pieniny], dzięki której znalezienie wolnych pokoi jest niezwykle proste. Wystarczy pamiętać o odpowiednio wczesnej rezerwacji terminów, w czym pomoże internetowa baza miejsc zakwaterowania, dostępna pod hasłem: "noclegi Pieniny".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>